Remis i lekki niedosyt

Po zimie piłkarze Granitu zainaugurowali wiosnę. Wynik z Bystrym 1-1 nie do końca obrazuje przebieg meczu, bo to Granit zaprezentował większą kulturę gry, jednak w piłce liczy się to co w sieci, zespół z Nowego Bystrego zdobył cenny punkt, który w ostatecznym rozrachunku na pewno się przyda.

Bramkę dla Granitu zdobył Łukasz Budz na początku drugiej połowy po zagraniu Piotra Sarny, wyrównał Krzysztof Łukaszczyk - były król strzelców A Klasy, który wykorzystał "jedenastkę". Potwierdziły się słowa prezesa, który przypomnijmy wspominał, że coraz większą rolę w pierwszym zespole będą spełniać juniorzy. Dziś swoje debiuty w A Klasie zaliczyli niespełna siedemnastoletni Damian Jendrusiak i jego rówieśnik Szymon Jamróz, który w juniorach aż czterokrotnie przywdziewał trykot bramkarza - dziś zagrał w polu. Dziś z kluczowych zawodników w barwach Granitu zabrakło Marcina Sarny i Szymona Kiernoziaka, który pauzował za kartki.

Sensacja w Ludźmierzu - bo tak należy nazwać zwycięstwo niżej notowanych Skalnych, Wiatr spadł przez to na 4 miejsce w tabeli. Po zagranicznych wojażach jak z procy wypaliła Babia Góra, która nie miała problemów z pokonaniem Jordana - duży udział w tym zwycięstwie mieli: wracający po okresie dyskwalifikacji Łukasz Wontorczyk (zdobywca dwóch bramek) i nowy bramkarz Jozef Ponistiak, który zachował czyste konto. W blokach zostali piłkarze Zawratu i Gorc, którzy przez to oddalają się od utrzymania. Nowym liderem Lubań, tuż za nimi Wierchy i Orkan, którzy wygrali swoje premiery - najtrudniejsze zadanie mieli rabczanie, którzy pokonali wzmocnioną braćmi Kurowskimi (Sebastian w przeszłości 4 mecze w ekstraklasie, Dariusz jesienią gracz Jarmuty Szczawnica) 1-0 po golu niezawodnego Łukasza Majerskiego.